MURATA GNM2145C1H221KD01J
MURATA GNM2145C1H221KD01J
MURATA GNM2145C1H221KD01J
Manufacturer No:
GNM2145C1H221KD01J
Package:
0805
Description:
220 pF 10 % 8 Terminations 0805 Ceramic Surface Mount
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
GNM2145C1H221KD01J Information
  • Package / Case
  • 0805
  • Ceramic
  • Height - Seated (Max)
  • 711.2 µm
  • Voltage Rating (DC)
  • 50 V
  • Packaging
  • Tape and Reel
  • Tolerance
  • 10 %
  • Number of Terminations
  • 8
  • Max Operating Temperature
  • 125 °C
  • Min Operating Temperature
  • -55 °C
  • Composition
  • Ceramic
  • Capacitance
  • 220 pF
  • Terminal Pitch
  • 500 µm
  • Depth
  • 1.25 mm
  • Dielectric
  • C0G
  • Number of Elements
  • 4
  • Circuit Type
  • Isolated
  • Number of Capacitors
  • 4
  • Voltage Rating
  • 50 V