MURATA GNM1M25C1H150KD01D
MURATA GNM1M25C1H150KD01D
MURATA GNM1M25C1H150KD01D
Manufacturer No:
GNM1M25C1H150KD01D
Description:
GNM Series 15pF ±10% 4 Terminations C0G NP0 0504 (1410 Metric) Tin (Sn) 50V Ceramic Surface Mount
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
GNM1M25C1H150KD01D Information
  • Size / Dimension
  • 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
  • ±10%
  • Max Operating Temperature
  • 125°C
  • Min Operating Temperature
  • -55°C
GNM1M25C1H150KD01D Overview
When seated, the height reaches 0.028 0.70mm.In this case, the size/dimension is 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.The coefficient of temperature is C0G NP0.0504 (1410 Metric) cases contain the product.In this part, the terminal pitch is 640?m.Rated DC of 50V is the voltage at which this electrical part operates.
GNM1M25C1H150KD01D Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm