MURATA GNM1M25C1H101KD01D
MURATA GNM1M25C1H101KD01D
MURATA GNM1M25C1H101KD01D
Manufacturer No:
GNM1M25C1H101KD01D
Description:
GNM Series 100pF ±10% 4 Terminations C0G NP0 0504 (1410 Metric) Tin (Sn) 50V Ceramic Surface Mount
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
GNM1M25C1H101KD01D Information
  • Size / Dimension
  • 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
  • ±10%
  • Max Operating Temperature
  • 125°C
  • Min Operating Temperature
  • -55°C
GNM1M25C1H101KD01D Overview
Sitting at 0.028 0.70mm height, the maximum height is reached.0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm is its size/dimension.There is no temperature coefficient for it.In a 0504 (1410 Metric) case, the product is packaged.640?m is the terminal pitch of this part.A voltage of 50V is required for the operation of this electrical part.
GNM1M25C1H101KD01D Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm