MURATA GNM1M25C1H100KD01D
MURATA GNM1M25C1H100KD01D
MURATA GNM1M25C1H100KD01D
Manufacturer No:
GNM1M25C1H100KD01D
Manufacturer:
MURATA
Package:
0504 (1410 Metric)
Description:
GNM Series 10pF ±10% 4 Terminations C0G NP0 0504 (1410 Metric) Tin (Sn) 50V Ceramic Surface Mount
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
GNM1M25C1H100KD01D Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Surface Mount
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 0504 (1410 Metric)
  • Terminal Shape
  • WRAPAROUND
  • Dielectric Material
  • Ceramic
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Series
  • GNM
  • Size / Dimension
  • 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
  • ±10%
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Type
  • Parameter
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • 4
  • Termination
  • SMD/SMT
  • ECCN Code
  • EAR99
  • Temperature Coefficient
  • C0G NP0
  • Terminal Finish
  • Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
  • 125°C
  • Min Operating Temperature
  • -55°C
GNM1M25C1H100KD01D Overview
When seated, the maximum height reaches 0.028 0.70mm.With size/dimension 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm, it operates.C0G NP0 is the temperature coefficient.A case of 0504 (1410 Metric) is used to package the product.This part has a 640?m pitch at the terminals.It operates from a voltage of 50VV DC.
GNM1M25C1H100KD01D Features
the maximal height is 0.028 0.70mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm