MURATA GNM0M2R60J103ME17D
MURATA GNM0M2R60J103ME17D
MURATA GNM0M2R60J103ME17D
Manufacturer No:
GNM0M2R60J103ME17D
Manufacturer:
MURATA
Package:
0302 (0806 Metric)
Description:
GNM Series 10000pF ±20% 4 Terminations X5R 0302 (0806 Metric) Tin (Sn) 6.3V Ceramic Surface Mount
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
GNM0M2R60J103ME17D Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Surface Mount
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 0302 (0806 Metric)
  • Terminal Shape
  • WRAPAROUND
  • Dielectric Material
  • Ceramic
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Series
  • GNM
  • Size / Dimension
  • 0.035Lx0.024W 0.90mmx0.60mm
  • Tolerance
  • ±20%
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Type
  • Parameter
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • 4
  • Termination
  • SMD/SMT
  • ECCN Code
  • EAR99
  • Temperature Coefficient
  • X5R
  • Terminal Finish
  • Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
  • 85°C
  • Min Operating Temperature
  • -55°C
GNM0M2R60J103ME17D Overview
A seat's maximum height is 0.020 0.50mm.It operates on a size/dimension of 0.035Lx0.024W 0.90mmx0.60mm.Temperature coefficient = X5R.There is a case 0302 (0806 Metric) that contains the product.Parts such as this have a 450?m terminal pitch.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 6.3V volts DC.
GNM0M2R60J103ME17D Features
the maximal height is 0.020 0.50mm
with the size / dimension of 0.035Lx0.024W 0.90mmx0.60mm