MURATA GJM0225C1CR30WB01L
MURATA GJM0225C1CR30WB01L
Manufacturer No:
GJM0225C1CR30WB01L
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 16.67% +Tol, 16.67% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000003uF, Surface Mount, 01005, CHIP, ROHS COMPLIANT
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
GJM0225C1CR30WB01L Information
  • Type
  • Parameter
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Part Life Cycle Code
  • Active
  • Ihs Manufacturer
  • MURATA MANUFACTURING CO LTD
  • Package Description
  • Reach Compliance Code
  • compliant
  • ECCN Code
  • EAR99
  • HTS Code
  • Factory Lead Time
  • 10 Weeks
  • Samacsys Manufacturer
  • Murata Electronics
  • Capacitance
  • 3e-7 µF
  • Type
  • Parameter
  • Capacitor Type
  • CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric Material
  • CERAMIC
  • Height
  • 0.2 mm
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Length
  • 0.4 mm
  • Mounting Feature
  • SURFACE MOUNT
  • Multilayer
  • YES
  • Negative Tolerance
  • 16.6667%
  • Number of Terminals
  • 2
  • Operating Temperature-Max
  • 125 °C