MURATA GCQ15-KIT-R10-5R0-A-DE
Manufacturer No:
GCQ15-KIT-R10-5R0-A-DE
GCQ15-KIT-R10-5R0-A-DE Information
- Type
- Parameter
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Packages Included
- 0402 (1005 Metric)
- Mfr
- Murata Electronics
- Package
- Book
- Product Status
- Active
- Series
- GCQ
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency, Automotive
- Voltage - Rated
- 50V
- Kit Type
- Ceramic
- Capacitance Range
- 0.1pF ~ 5pF