Renesas FXTC-HE73PR-51.84 MHZ
Renesas FXTC-HE73PR-51.84 MHZ
Renesas FXTC-HE73PR-51.84 MHZ
Manufacturer No:
FXTC-HE73PR-51.84 MHZ
Manufacturer:
Renesas
Package:
6-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
FXTC-HE73PR-51.84 MHZ Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Strip
  • Series
  • FXTC-HE73
  • Size / Dimension
  • 0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Type
  • TCXO
  • Voltage - Supply
  • 3.3V
  • Parameter
  • Frequency
  • 51.84MHz
  • Frequency Stability
  • ±2.5ppm
  • Output
  • HCMOS
  • Function
  • Enable/Disable
  • Base Resonator
  • Crystal
  • Current - Supply (Max)
  • 55mA
  • Height Seated (Max)
  • 0.094 2.40mm