MURATA FSRC170090RTB00T
MURATA FSRC170090RTB00T
MURATA FSRC170090RTB00T
Manufacturer No:
FSRC170090RTB00T
Manufacturer:
MURATA
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
FSRC170090RTB00T Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Cable
  • Mounting Type
  • Free Hanging
  • Material
  • RT
  • Series
  • FSRC
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Type
  • Flat
  • Max Operating Temperature
  • 85°C
  • Min Operating Temperature
  • -25°C
  • Parameter
  • Depth
  • 9mm
  • Test Frequency
  • 100MHz
  • Impedance
  • 53Ohm
  • Design
  • Solid
  • Impedance @ Frequency
  • 53Ohm @ 100MHz
  • Outer Dimension
  • 0.669 W x 0.197 H (17.00mm x 5.00mm)
  • Height
  • 5mm
  • Length
  • 0.354 9.00mm
  • Diameter - Inner
  • 0.512 W x 0.031 H (13.00mm x 0.80mm)