MURATA FSRB090080RNB00B
MURATA FSRB090080RNB00B
MURATA FSRB090080RNB00B
Manufacturer No:
FSRB090080RNB00B
Manufacturer:
MURATA
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
FSRB090080RNB00B Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Free Hanging
  • Mounting Type
  • Free Hanging
  • Material
  • RN
  • Packaging
  • Bulk
  • Series
  • FSRB
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Type
  • Round
  • Resistance
  • 466Ohm
  • Parameter
  • Test Frequency
  • 100MHz
  • Impedance
  • 466Ohm
  • Design
  • Solid
  • Impedance @ Frequency
  • 466Ohm @ 100MHz
  • Outside Diameter
  • 9 mm
  • Outer Dimension
  • 0.354 Dia (9.00mm)
  • Diameter
  • 9mm
  • Height
  • 8mm
  • Length
  • 0.315 8.00mm
  • Diameter - Inside
  • 5 mm