Unknown FJP13007H1TU-F080-HXY
Unknown FJP13007H1TU-F080-HXY
Manufacturer No:
FJP13007H1TU-F080-HXY
Manufacturer:
Unknown
Package:
Description:
80W 400V 8A TO-220 Single Bipolar Transistors RoHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
FJP13007H1TU-F080-HXY Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • TO-220
  • Emitter-Base Voltage(Vebo)
  • 9V
  • Current - Collector Cutoff
  • 100uA
  • Pd - Power Dissipation
  • 80W
  • Collector - Emitter Voltage VCEO
  • 400V
  • Current - Collector(Ic)
  • 8A
  • Transition frequency(fT)
  • 4MHz