INFINEON FF900R12IE4VBOSA1
INFINEON FF900R12IE4VBOSA1
INFINEON FF900R12IE4VBOSA1
Manufacturer No:
FF900R12IE4VBOSA1
Package:
Module
Description:
IGBT MOD 1200V 900A 5100W
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
FF900R12IE4VBOSA1 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 50 Weeks
  • Mounting Type
  • Chassis Mount
  • Package / Case
  • Module
  • Surface Mount
  • NO
  • Transistor Element Material
  • SILICON
  • Current-Collector (Ic) (Max)
  • 900A
  • Number of Elements
  • 2
  • Operating Temperature
  • -40°C~150°C