World Products EV14D150K
World Products EV14D150K
World Products EV14D150K
Manufacturer No:
EV14D150K
Manufacturer:
World Products
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
EV14D150K Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting
  • Through Hole
  • Operating Temp Range
  • -55C to 85C
  • Product Depth (mm)
  • 4(mm)
  • Product Diameter (mm)
  • 16.5(mm)
  • Capacitance Value
  • 710(pF)
  • Surge Current (Max)
  • 4500(A)
  • AC Voltage Rating (Max)
  • 150V
  • DC Voltage Rating (Max)
  • 200V
  • Packaging
  • Bulk
  • Technology
  • Metal Oxide
  • Type
  • Parameter
  • Lead Spacing
  • 7.5(mm)
  • Size Code
  • Not Required
  • Lead Style
  • Radial
  • Clamping Voltage
  • 395
  • Voltage Tolerance
  • 10%(%)
  • Varistor Voltage
  • 264V