MURATA DSN6NC51H330Q55B
MURATA DSN6NC51H330Q55B
MURATA DSN6NC51H330Q55B
Manufacturer No:
DSN6NC51H330Q55B
Manufacturer:
MURATA
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
DSN6NC51H330Q55B Information
  • Type
  • Parameter
  • Manufacturer Part Number
  • DSN6NC51H330Q55B
  • Pbfree Code
  • Yes
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Part Life Cycle Code
  • Obsolete
  • Ihs Manufacturer
  • MURATA MANUFACTURING CO LTD
  • Reach Compliance Code
  • compliant
  • ECCN Code
  • EAR99
  • HTS Code
  • Factory Lead Time
  • 9 Weeks
  • Manufacturer
  • Murata Manufacturing Co Ltd
  • Type
  • Parameter
  • Risk Rank
  • 5.84
  • Additional Feature
  • STRAIGHT LEAD TYPE
  • Capacitance
  • 33 µF
  • Filter Type
  • FEED THROUGH CAPACITOR
  • Height
  • 8 mm
  • Length
  • 7 mm
  • Mounting Type
  • THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Functions
  • 1
  • Operating Temperature-Max
  • 85 °C
  • Operating Temperature-Min
  • -25 °C