Microchip DSC1033DI1-100.0000T
Microchip DSC1033DI1-100.0000T
Microchip DSC1033DI1-100.0000T
Manufacturer No:
DSC1033DI1-100.0000T
DSC1033DI1-100.0000T Information
  • Mount
  • Standard, Surface Mount
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Series
  • DSC1033, PureSilicon?
  • Size / Dimension
  • 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Pbfree Code
  • yes
  • Parameter
  • Termination
  • Solder
  • XO (Standard)
  • Additional Feature
  • STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7/13 INCH
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 100MHz
  • Frequency Stability
  • ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
  • 5mA Typ