Microchip DSC1033DI1-100.0000
Microchip DSC1033DI1-100.0000
Microchip DSC1033DI1-100.0000
Manufacturer No:
DSC1033DI1-100.0000
DSC1033DI1-100.0000 Information
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tube
  • Series
  • DSC1033, PureSilicon?
  • Size / Dimension
  • 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Pbfree Code
  • yes
  • Parameter
  • Termination
  • Solder
  • XO (Standard)
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 100MHz
  • Frequency Stability
  • ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
  • 5mA Typ
  • Physical Dimension
  • 2.5mm x 2.0mm x 0.85mm