Microchip DSC1028DI2-019.2000T
Microchip DSC1028DI2-019.2000T
Microchip DSC1028DI2-019.2000T
Manufacturer No:
DSC1028DI2-019.2000T
DSC1028DI2-019.2000T Information
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Series
  • DSC1028
  • Size / Dimension
  • 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • 3 (168 Hours)
  • Termination
  • Solder
  • XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
  • 85°C
  • Min Operating Temperature
  • -40°C
  • Voltage - Supply
  • 2.8V
  • Frequency
  • 19.2MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm
  • Current - Supply (Max)
  • 3mA Typ