Microchip DSC1028DI2-019.2000
Microchip DSC1028DI2-019.2000
Microchip DSC1028DI2-019.2000
Manufacturer No:
DSC1028DI2-019.2000
Manufacturer:
Microchip
Package:
4-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DSC1028DI2-019.2000 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 12 Weeks
  • Mount
  • Surface Mount
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tube
  • Series
  • DSC1028
  • Size / Dimension
  • 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Type
  • Parameter
  • XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
  • 85°C
  • Min Operating Temperature
  • -40°C
  • Voltage - Supply
  • 2.8V
  • Frequency
  • 19.2MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm
  • Output
  • CMOS
  • Function
  • Standby (Power Down)
  • Base Resonator
  • MEMS
  • Current - Supply (Max)
  • 3mA Typ