Microchip DSC1001DL1-025.2000T
Microchip DSC1001DL1-025.2000T
Microchip DSC1001DL1-025.2000T
Manufacturer No:
DSC1001DL1-025.2000T
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DSC1001DL1-025.2000T Information
  • Surface Mount
  • YES
  • Operating Temperature
  • -40°C~105°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
  • e4
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • XO (Standard)
  • Terminal Finish
  • Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 25.2MHz
  • Frequency Stability
  • ±50ppm
  • Output
  • CMOS
  • Function
  • Standby (Power Down)
  • Base Resonator
  • MEMS
  • Current - Supply (Max)
  • 6.3mA