Microchip DSC1001DI5-024.5760
Microchip DSC1001DI5-024.5760
Microchip DSC1001DI5-024.5760
Manufacturer No:
DSC1001DI5-024.5760
DSC1001DI5-024.5760 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 9 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tube
  • Size / Dimension
  • 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Parameter
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • XO (Standard)
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 24.576MHz
  • Frequency Stability
  • ±10ppm
  • Output
  • CMOS
  • Function
  • Enable/Disable
  • Base Resonator
  • MEMS
  • Physical Dimension
  • 2.5mm x 2.0mm x 0.85mm