Microchip DSC1001DI2-027.0000
Microchip DSC1001DI2-027.0000
Microchip DSC1001DI2-027.0000
Manufacturer No:
DSC1001DI2-027.0000
Manufacturer:
Microchip
Package:
4-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
DSC1001DI2-027.0000 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 9 Weeks
  • Mount
  • Surface Mount
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
  • 4
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tube
  • Series
  • DSC1001
  • Size / Dimension
  • 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Type
  • Parameter
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • XO (Standard)
  • Terminal Finish
  • Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 27MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm