Microchip DSC1001DI2-025.0000
Microchip DSC1001DI2-025.0000
Microchip DSC1001DI2-025.0000
Manufacturer No:
DSC1001DI2-025.0000
Package:
Description:
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DSC1001DI2-025.0000 Information
  • Type
  • Parameter
  • Pbfree Code
  • Yes
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Part Life Cycle Code
  • Active
  • Ihs Manufacturer
  • MICROCHIP TECHNOLOGY INC
  • Reach Compliance Code
  • compliant
  • ECCN Code
  • EAR99
  • HTS Code
  • Factory Lead Time
  • 6 Weeks
  • Samacsys Manufacturer
  • Microchip
  • Additional Feature
  • AEC-Q100; STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TUBE; 1.8 AND 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE
  • Type
  • Parameter
  • Fall Time-Max
  • 2 ns
  • Frequency Adjustment-Mechanical
  • NO
  • Frequency Stability
  • 25%
  • JESD-609 Code
  • e4
  • Mounting Feature
  • SURFACE MOUNT
  • Number of Terminals
  • 4
  • Operating Frequency-Nom
  • 25 MHz
  • Operating Temperature-Max
  • 85 °C
  • Operating Temperature-Min
  • -40 °C