Microchip DSC1001DI2-024.5760T
Microchip DSC1001DI2-024.5760T
Microchip DSC1001DI2-024.5760T
Manufacturer No:
DSC1001DI2-024.5760T
DSC1001DI2-024.5760T Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Standard, Surface Mount
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Parameter
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Termination
  • Solder
  • XO (Standard)
  • Terminal Finish
  • Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 24.576MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm