Microchip DSC1001CI5-032.7680
Microchip DSC1001CI5-032.7680
Microchip DSC1001CI5-032.7680
Manufacturer No:
DSC1001CI5-032.7680
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DSC1001CI5-032.7680 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 12 Weeks
  • Mount
  • Standard, Surface Mount
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tube
  • Size / Dimension
  • 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Parameter
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • XO (Standard)
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 32.768MHz
  • Frequency Stability
  • ±10ppm