Microchip DSC1001CE2-024.5760
Microchip DSC1001CE2-024.5760
Microchip DSC1001CE2-024.5760
Manufacturer No:
DSC1001CE2-024.5760
Package:
4-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DSC1001CE2-024.5760 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Package / Case
  • 4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
  • -20°C~70°C
  • Packaging
  • Tube
  • Size / Dimension
  • 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Type
  • Parameter
  • Termination
  • Solder
  • XO (Standard)
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 24.576MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm
  • Output
  • CMOS
  • Function
  • Standby (Power Down)
  • Base Resonator
  • MEMS
  • Physical Dimension
  • 3.2mm x 2.5mm x 0.85mm