Microchip DSC1001CE1-019.2000T
Microchip DSC1001CE1-019.2000T
Microchip DSC1001CE1-019.2000T
Manufacturer No:
DSC1001CE1-019.2000T
Package:
4-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DSC1001CE1-019.2000T Information
  • Package / Case
  • 4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
  • YES
  • Operating Temperature
  • -20°C~70°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
  • e4
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Type
  • Parameter
  • Number of Terminations
  • 4
  • XO (Standard)
  • Terminal Finish
  • Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
  • ALSO OPERATES AT 2.5V AND 1.8V SUPPLY VOLTAGE
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 19.2MHz
  • Frequency Stability
  • ±50ppm