Microchip DSC1001CC1-047.3333
Microchip DSC1001CC1-047.3333
Microchip DSC1001CC1-047.3333
Manufacturer No:
DSC1001CC1-047.3333
Manufacturer:
Microchip
Package:
4-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DSC1001CC1-047.3333 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 12 Weeks
  • Mount
  • Surface Mount
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
  • 0°C~70°C
  • Packaging
  • Tube
  • Series
  • DSC1001
  • Size / Dimension
  • 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Type
  • Parameter
  • XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
  • 70°C
  • Min Operating Temperature
  • 0°C
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Frequency
  • 47.3333MHz
  • Frequency Stability
  • ±50ppm
  • Output
  • CMOS
  • Function
  • Standby (Power Down)
  • Base Resonator
  • MEMS
  • Current - Supply (Max)
  • 7.2mA