Microchip DSC1001AL2-027.0000T
Microchip DSC1001AL2-027.0000T
Microchip DSC1001AL2-027.0000T
Manufacturer No:
DSC1001AL2-027.0000T
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DSC1001AL2-027.0000T Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Package / Case
  • 4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
  • -40°C~105°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Termination
  • Solder
  • XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
  • 105°C
  • Min Operating Temperature
  • -40°C
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Frequency
  • 27MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm
  • Output
  • CMOS
  • Function
  • Standby (Power Down)
  • Base Resonator
  • MEMS
  • Current - Supply (Max)
  • 7.2mA