Microchip DSC1001AI2-083.3330T
Microchip DSC1001AI2-083.3330T
Microchip DSC1001AI2-083.3330T
Manufacturer No:
DSC1001AI2-083.3330T
DSC1001AI2-083.3330T Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
  • 85°C
  • Min Operating Temperature
  • -40°C
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Frequency
  • 83.333MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm
  • Output
  • CMOS
  • Function
  • Standby (Power Down)
  • Base Resonator
  • MEMS
  • Current - Supply (Max)
  • 8.7mA