Microchip DSC1001AI2-016.3840T
Microchip DSC1001AI2-016.3840T
Microchip DSC1001AI2-016.3840T
Manufacturer No:
DSC1001AI2-016.3840T
DSC1001AI2-016.3840T Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 12 Weeks
  • Mount
  • Standard, Surface Mount
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Parameter
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Termination
  • Solder
  • XO (Standard)
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 16.384MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm