Microchip DSC1001AI2-014.3180T
Microchip DSC1001AI2-014.3180T
Microchip DSC1001AI2-014.3180T
Manufacturer No:
DSC1001AI2-014.3180T
DSC1001AI2-014.3180T Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Type
  • Parameter
  • Termination
  • Solder
  • XO (Standard)
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 14.318MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm
  • Output
  • CMOS
  • Function
  • Standby (Power Down)
  • Base Resonator
  • MEMS
  • Physical Dimension
  • 7.0mm x 5.0mm x 0.85mm