Microchip DSC1001AE2-148.5000
Microchip DSC1001AE2-148.5000
Microchip DSC1001AE2-148.5000
Manufacturer No:
DSC1001AE2-148.5000
Manufacturer:
Microchip
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DSC1001AE2-148.5000 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 12 Weeks
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Surface Mount
  • YES
  • Operating Temperature
  • -20°C~70°C
  • Packaging
  • Tube
  • Series
  • DSC1001
  • Size / Dimension
  • 0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Type
  • Parameter
  • Number of Terminations
  • 4
  • XO (Standard)
  • Additional Feature
  • ALSO OPERATES AT 2.5V AND 1.8V SUPPLY VOLTAGE
  • Voltage - Supply
  • 1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
  • 3.3V
  • Frequency
  • 148.5MHz
  • Frequency Stability
  • ±25ppm