MURATA DMT3N4R2U224M3DTA0
MURATA DMT3N4R2U224M3DTA0
MURATA DMT3N4R2U224M3DTA0
Manufacturer No:
DMT3N4R2U224M3DTA0
Manufacturer:
MURATA
Package:
3-SMD, Gull Wing
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
DMT3N4R2U224M3DTA0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Surface Mount
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 3-SMD, Gull Wing
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tray
  • Series
  • DMT
  • Size / Dimension
  • 0.827Lx0.551W 21.00mmx14.00mm
  • Tolerance
  • ±20%
  • Pbfree Code
  • yes
  • Type
  • Parameter
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Termination
  • SMD (SMT) Tabs
  • Capacitance
  • 220mF
  • Voltage - Rated DC
  • 4.2V
  • Packing Method
  • BULK
  • Capacitor Type
  • ELECTRIC DOUBLE LAYER CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • 300mOhm
  • Size Code
  • 8355
  • Lifetime @ Temp
  • 1000 Hrs @ 85°C