ElecSuper DMN10H220LE-13-ES
ElecSuper DMN10H220LE-13-ES
Manufacturer No:
DMN10H220LE-13-ES
Manufacturer:
ElecSuper
Package:
Description:
100V 4A 3.1W 1.7V@250uA SOT-223 MOSFETs ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DMN10H220LE-13-ES Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOT-223
  • Drain to Source Voltage
  • 100V
  • Operating Temperature
  • -55℃~+150℃
  • Current - Continuous Drain(Id)
  • 4A
  • Type
  • N-Channel
  • RDS(on)
  • 120mΩ@10V;130mΩ@4.5V
  • Pd - Power Dissipation
  • 3.1W
  • Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
  • 1.7V@250uA
  • Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)
  • 25pF
  • Input Capacitance(Ciss)
  • 650pF
  • Parameter
  • Output Capacitance(Coss)
  • 30pF