MURATA DMHA14R5V353M4ATA0
MURATA DMHA14R5V353M4ATA0
MURATA DMHA14R5V353M4ATA0
Manufacturer No:
DMHA14R5V353M4ATA0
Manufacturer:
MURATA
Package:
4-SMD, Flat Leads
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
DMHA14R5V353M4ATA0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 4-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
  • -40°C~85°C
  • Packaging
  • Tray
  • Series
  • DMH
  • Size / Dimension
  • 0.787Lx0.787W 20.00mmx20.00mm
  • Tolerance
  • ±20%
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Type
  • Parameter
  • Termination
  • SMD (SMT) Tabs
  • Voltage - Rated
  • 4.5V
  • Capacitance
  • 35mF
  • Voltage - Rated DC
  • 4.5V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • 300mOhm @ 1kHz
  • Height Seated (Max)
  • 0.016 0.40mm