MURATA DLM0QSN650HY2D
MURATA DLM0QSN650HY2D
MURATA DLM0QSN650HY2D
Manufacturer No:
DLM0QSN650HY2D
Manufacturer:
MURATA
Package:
0202 (0605 Metric), 4 Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
DLM0QSN650HY2D Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 0202 (0605 Metric), 4 Lead
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Package
  • Digi-Reel?
  • Product Status
  • Active
  • Series
  • DLM
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
  • 0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
  • Filter Type
  • Signal Line
  • Number of Lines
  • 2
  • Type
  • Parameter
  • DC Resistance (DCR) (Max)
  • 4.5Ohm
  • Current Rating (Max)
  • 100mA
  • Impedance @ Frequency
  • 65 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
  • 5V
  • Height (Max)
  • 0.014" (0.35mm)