MURATA DLM0NSM900HY2D
MURATA DLM0NSM900HY2D
MURATA DLM0NSM900HY2D
Manufacturer No:
DLM0NSM900HY2D
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD.2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 4Ohm
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
DLM0NSM900HY2D Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Filters
  • Manufacturer
  • Murata Electronics
  • Series
  • DLM0NS
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT)
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 14 Weeks
  • Approval Agency
  • Current Rating (Max)
  • 100mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
  • 4Ohm
  • Features
  • Type
  • Parameter
  • Filter Type
  • Signal Line
  • Height (Max)
  • 0.020" (0.50mm)
  • Impedance @ Frequency
  • 90 Ohms @ 100 MHz
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Number of Lines
  • 2
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
  • 0302 (0806 Metric), 4 Lead
  • Ratings
  • Size / Dimension
  • 0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)