MURATA DE11XRA100KA4BH01F
MURATA DE11XRA100KA4BH01F
MURATA DE11XRA100KA4BH01F
Manufacturer No:
DE11XRA100KA4BH01F
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
Film Capacitor
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
DE11XRA100KA4BH01F Information
  • Type
  • Parameter
  • Manufacturer
  • Murata
  • Product Category
  • Safety Capacitors
  • RoHS Status
  • Product
  • Safety Ceramic Disc Capacitors
  • Termination Style
  • Radial
  • Dielectric
  • SL
  • Capacitance
  • 10 pF
  • Voltage Rating AC
  • +/- 400 VAC, +/- 440 VAC
  • Voltage Rating DC
  • 1 kVDC
  • Tolerance
  • 10 %
  • Type
  • Parameter
  • Lead Spacing
  • 10 mm
  • Lead Style
  • Vertical Crimp
  • Minimum Operating Temperature
  • - 40 C
  • Maximum Operating Temperature
  • + 125 C
  • Safety Rating
  • X1, Y1
  • Width
  • 4 mm
  • Series
  • DE1-RA
  • Packaging
  • Bulk
  • Brand
  • Murata Electronics
  • Diameter
  • 7 mm