VBsemi CSD17576Q5B-VB
VBsemi CSD17576Q5B-VB
Manufacturer No:
CSD17576Q5B-VB
Manufacturer:
VBsemi
Package:
Description:
30V 128A 175W 1.5mΩ@4.5V 2.5V@250uA DFN5x6-8 Single FETs, MOSFETs RoHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
CSD17576Q5B-VB Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • DFN5x6-8
  • Drain to Source Voltage
  • 30V
  • Current - Continuous Drain(Id)
  • 128A
  • Pd - Power Dissipation
  • 175W
  • RDS(on)
  • 1.5mΩ@4.5V
  • Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
  • 2.5V@250uA
  • Type
  • N-Channel
  • Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)
  • 171pF
  • Output Capacitance(Coss)
  • 1.225nF
  • Operating Junction Temperature Range
  • -55℃~+175℃
  • Parameter
  • Input Capacitance(Ciss)
  • 6.265nF
  • Gate Charge(Qg)
  • 81.5nC@4.5V