MURATA CSACW24M0X53-R0
MURATA CSACW24M0X53-R0
MURATA CSACW24M0X53-R0
Manufacturer No:
CSACW24M0X53-R0
Manufacturer:
MURATA
Package:
4-SMD, No Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
CSACW24M0X53-R0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Contact Plating
  • Tin
  • Mount
  • Surface Mount
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
  • -20°C~80°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Series
  • CERALOCK® CSACW
  • Size / Dimension
  • 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
  • 0.5%
  • Part Status
  • Active
  • Type
  • Parameter
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Ceramic
  • Additional Feature
  • TR, 7 INCH
  • Frequency
  • 24MHz
  • Frequency Stability
  • ±0.2%
  • Physical Dimension
  • L2.5XB2.0XH1.0 (mm)/L0.098XB0.079XH0.039 (inch)
  • Operating Frequency
  • 24MHz
  • Load Capacitance
  • 15pF
  • Impedance
  • 80Ohm