MURATA CFUKG455KD4A-R0
MURATA CFUKG455KD4A-R0
MURATA CFUKG455KD4A-R0
Manufacturer No:
CFUKG455KD4A-R0
Manufacturer:
MURATA
Package:
3-SMD, J-Lead
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
CFUKG455KD4A-R0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 3-SMD, J-Lead
  • Packaging
  • Cut Tape (CT)
  • Series
  • CFUKF
  • Size / Dimension
  • 0.295Lx0.236W 7.50mmx6.00mm
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 5 (48 Hours)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Type
  • Parameter
  • Max Operating Temperature
  • 80°C
  • Min Operating Temperature
  • -20°C
  • Composition
  • Ceramic
  • Additional Feature
  • 4 ELEMENTS
  • Frequency
  • 455kHz
  • Physical Dimension
  • L6.5XB6.0XH4.0 (mm)/L0.256XB0.236XH0.157 (inch)
  • Impedance
  • 1.5kOhm
  • Insertion Loss (Max)
  • 4 dB
  • Length
  • 6.5mm
  • Width
  • 6mm