MURATA CF350-A48C
MURATA CF350-A48C
MURATA CF350-A48C
Manufacturer No:
CF350-A48C
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 350W
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
CF350-A48C Information
  • Voltage - Input
  • 85 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1
  • 48V
  • Current - Output 1
  • 7.2 A
  • Power (Watts)
  • 350W
  • Voltage - Isolation
  • 3 kV
  • Efficiency
  • 87%
  • Operating Temperature
  • -5°C ~ 70°C (With Derating)
  • Size / Dimension
  • 6.80" L x 3.86" W x 1.40" H (172.7mm x 98.0mm x 35.6mm)