MURATA CF200-A12C
MURATA CF200-A12C
MURATA CF200-A12C
Manufacturer No:
CF200-A12C
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 200W
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
CF200-A12C Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Power Solutions Inc.
  • Package
  • Bag
  • Product Status
  • Obsolete
  • Type
  • Open Frame
  • Number of Outputs
  • 1
  • Voltage - Input
  • 85 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1
  • 12V
  • Current - Output 1
  • 16.6 A
  • Power (Watts)
  • 200W
  • Applications
  • ITE (Commercial)
  • Parameter
  • Efficiency
  • 86%
  • Operating Temperature
  • -5°C ~ 50°C
  • Features
  • Adjustable Output, Hot Swappable, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Mounting Type
  • Chassis Mount
  • Size / Dimension
  • 3.30" L x 5.00" W x 1.50" H (83.8mm x 127.0mm x 38.1mm)