MURATA CDBLB455KCAX02-B0
MURATA CDBLB455KCAX02-B0
MURATA CDBLB455KCAX02-B0
Manufacturer No:
CDBLB455KCAX02-B0
Manufacturer:
MURATA
Package:
Radial
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
CDBLB455KCAX02-B0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mounting Type
  • Through Hole
  • Package / Case
  • Radial
  • Packaging
  • Bulk
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
  • 80°C
  • Min Operating Temperature
  • -20°C
  • Composition
  • Ceramic
  • Type
  • Parameter
  • Frequency
  • 455kHz Center
  • Physical Dimension
  • L6.0XB3.0XH6.3 (mm)/L0.236XB0.118XH0.248 (inch)
  • Filter Type
  • Discriminator
  • Insertion Loss
  • 3dB
  • Height
  • 6.3mm
  • Length
  • 6mm
  • Width
  • 3mm