MURATA CDBKB455KCAY07-R0
MURATA CDBKB455KCAY07-R0
MURATA CDBKB455KCAY07-R0
Manufacturer No:
CDBKB455KCAY07-R0
Manufacturer:
MURATA
Package:
2-SMD
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
CDBKB455KCAY07-R0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 2-SMD
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.260Lx0.236W 6.60mmx6.00mm
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 5 (48 Hours)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
  • 80°C
  • Min Operating Temperature
  • -20°C
  • Type
  • Parameter
  • Frequency
  • 455kHz Center
  • Physical Dimension
  • L6.2XB6.0XH3.1 (mm)/L0.244XB0.236XH0.122 (inch)
  • Bandwidth
  • 4kHz
  • Filter Type
  • Discriminator
  • Insertion Loss
  • 3dB
  • Length
  • 6.2mm
  • Height (Max)
  • 0.122 3.10mm