DIODES BZX84C13W-7-F
DIODES BZX84C13W-7-F
DIODES BZX84C13W-7-F
Manufacturer No:
BZX84C13W-7-F
Package:
SC-70, SOT-323
Description:
ZENER DIODE 30Ohm ±6% 13V 100nA @ 8V -65°C~125°C 200mW 3 Terminations SC-70, SOT-323
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
BZX84C13W-7-F Information
  • Factory Lead Time
  • 24 Weeks
  • Contact Plating
  • Tin
  • Mount
  • Surface Mount
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • SC-70, SOT-323
  • Number of Pins
  • 3
  • Weight
  • 6.010099mg
  • Diode Element Material
  • SILICON
  • Number of Elements
  • 1
  • Operating Temperature
  • -65°C~125°C
  • Published
  • 2008
  • Tolerance
  • ±6%
  • 1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • 3
  • HTS Code
Download datasheets and manufacturer documentation for DIODES BZX84C13W-7-F.
BZX84C13W-7-F Overview
The reverse leakage current for this electrical device should be 100nA @ 8V.6.42% indicates the maximum possible voltage (Tol) of 6.42%.A maximum reverse leakage current of 100nA is observed.For its operation, maximum voltage - Forward (Vf) 900mV @ 10mA is provided.To function properly, this device needs a reverse voltage peak of 100nA.
BZX84C13W-7-F Features
reverse leakage current of 100nA @ 8V
100nA @ 8V is the maximum voltage (Tol)