INFINEON BSZ097N04LSGATMA1
INFINEON BSZ097N04LSGATMA1
INFINEON BSZ097N04LSGATMA1
Manufacturer No:
BSZ097N04LSGATMA1
Package:
8-PowerTDFN
Description:
N-Channel Tape & Reel (TR) 9.7m Ω @ 20A, 10V ±20V 1900pF @ 20V 24nC @ 10V 8-PowerTDFN
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
BSZ097N04LSGATMA1 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 18 Weeks
  • Contact Plating
  • Tin
  • Mount
  • Surface Mount
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 8-PowerTDFN
  • Number of Pins
  • 8
  • Transistor Element Material
  • SILICON
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25℃
  • 12A Ta 40A Tc
  • Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
  • 4.5V 10V
  • Number of Elements
  • 1
  • Type
  • Parameter
  • Power Dissipation (Max)
  • 2.1W Ta 35W Tc
  • Operating Temperature
  • -55°C~150°C TJ