Murata BLH03HG901SN1D
Murata BLH03HG901SN1D
Murata BLH03HG901SN1D
Manufacturer No:
BLH03HG901SN1D
Manufacturer:
Murata
Package:
Description:
FERRITE BEAD 900 OHM 0201 1LN.900 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 100mA 3Ohm
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
BLH03HG901SN1D Information
  • Type
  • Parameter
  • Series
  • BLH03
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT)
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 18 Weeks
  • Current Rating (Max)
  • 100mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
  • 3Ohm
  • Filter Type
  • Signal Line
  • Height (Max)
  • 0.013" (0.33mm)
  • Impedance @ Frequency
  • 900 Ohms @ 100 MHz
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Type
  • Parameter
  • Number of Lines
  • 1
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
  • 0201 (0603 Metric)
  • Size / Dimension
  • 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)