Siemens BF1009SR-E7730
Siemens BF1009SR-E7730
Siemens BF1009SR-E7730
Manufacturer No:
BF1009SR-E7730
Manufacturer:
Siemens
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
UHF BAND, Si, N-CHANNEL, RF SMALL SIGNAL, MOSFET
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
BF1009SR-E7730 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
  • 1210 (3225 Metric)
  • Package
  • Tape & Reel (TR)
  • Mfr
  • Vishay Vitramon
  • Product Status
  • Active
  • Operating Temperature
  • -55°C ~ 150°C
  • Series
  • GA
  • Size / Dimension
  • 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
  • Tolerance
  • ±1%
  • Temperature Coefficient
  • C0G, NP0
  • Type
  • Parameter
  • Applications
  • Automotive
  • Voltage - Rated
  • 630V
  • Capacitance
  • 100 pF
  • Thickness (Max)
  • 0.076 (1.94mm)