MSKSEMI BAT30F4-MS
MSKSEMI BAT30F4-MS
Manufacturer No:
BAT30F4-MS
Manufacturer:
MSKSEMI
Package:
Description:
2A 620mV@100mA 30V 100mA 0201 Single Diodes ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
BAT30F4-MS Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • 0201
  • Non-Repetitive Peak Forward Surge Current
  • 2A
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 700nA@30V
  • Voltage - Forward(Vf@If)
  • 620mV@100mA
  • Voltage - DC Reverse(Vr)
  • 30V
  • Current - Rectified
  • 100mA